Investiční zlato

Jistota, která ochrání vaše peníze

Proč mít zlato

 • Uchovává si hodnotu
  Peníze svoji hodnotu časem ztrácejí (jak moc, záleží zejména na výši inflace), ale zlato si ji uchovává a to už tisíce let. Malý příklad - zatím co česká koruna od roku 2000 do konce roku 2020 ztratila více jak 46% své hodnoty díky inflaci, zlato svoji hodnotu naopak zvýšilo, a to zhruba o 260%. To už je pořádný nárůst.
 • Dlouhodobě stabilní
  Zlato představuje jistotu peněz v nejistých dobách. Je to investice, která funguje, když ostatní selžou. V historii se mnohokrát potvrdilo, že v dobách, kdy oficiální peníze ztrácely svou hodnotu, to bylo nakonec vždycky zlato, které zajistilo bohatství a životní úroveň těm, kteří ho vlastnili.
 • Celosvětově uznávané platidlo
  Můžete s ním odcestovat, kam chcete, protože ho kdekoli na světě dokážete rychle směnit.
 • Rychle likvidní, snadno ho prodáte
  Likvidita nebo-li výkup zlata je velmi jednoduchý a rychlý, na rozdíl třeba od nemovitostí. Peníze většinou obdržíte během několika desítek hodin kdekoli na světě. Některé banky přijímají zlato jako zástavu. Golden Gate zaručuje svým klientům odkup drahých kovů zpět a odesílá peníze na klientův účet do 24 hodin. Garance výkupu je velmi důležitá, a proto se na ni ptejte vždy ještě před nákupem. S největší pravděpodobností budete chtít jednou svoje zlato prodat a je dobré znát podmínky.
 • Hmotná investice
  Nakupujte fyzický kov, ne certifikáty na zlato. Jenom to zlato, které držíte fyzicky v ruce má ty správné výhody a zabezpečí vás až to budete potřebovat.
 • Anonymní investice
  Majitel není nikde registrován. Zlato máte ve své správě a libovolně s ním můžete nakládat.
 • Snadno dostupné
  Nakupovat lze i po malých částkách. Nemusíte mít milióny, dokonce ani desetitisíce. V Golden Gate můžete spořit do zlata již od 500 Kč měsíčně.
 • Daňové výhody pro fyzické osoby
  Investiční zlato nepodléhá DPH. Zisk z prodeje investičního zlata je osvobozen od daně z příjmu - ušetříte tak 15%.

Moje osobní výhoda

 • Pojistka proti utrácení
  Nakoupené zlato lze velmi snadno proměnit zpět na peníze. Přesto, že je to tak jednoduché, jsem to zatím neudělala. Je mi prostě líto, dát ten "kousek zlata" z ruky kvůli něčemu, co zase tak nezbytně nepotřebuji. Naproti tomu, vyzvednout peníze z bankomatu mi jde celkem snadno. 🙂

Na co si dát při nákupu zlata pozor

Možností, kde nakoupit investiční zlato je dnes celkem hodně, ale ne všechny jsou vhodné. Důležité je, aby společnost, kde kupujete zlato:

 • Zaručovala zpětný odkup a rychlou likviditu, protože jednou budete chtít pravděpodobně zlato proměnit zpět na peníze (nebo alepoň jeho část), a to nejlépe bez zbytečného protahování, výpovědních lhůt a poplatků. Měli byste se o něm informovat už při nákupu kovu. Zpětný odkup je jedna z nejdůležitějších věcí.
 • Obchodovala se slitky a mincemi, které pocházejí z uznávaných světových mincoven a jsou směnitelné kdekoli na světě.
 • Umožnila vám nejen jednorázové nákupy, ale také pravidelné měsíční spoření do zlata, stříbra a platiny. Pokud si dá firma s takovouto službou práci, investuje do spořícího a on-line systému spousty peněz, je jasné, že jí nejde pouze o rychlé zisky, ale o budování dlouhodobého vztahu s klienty.
 • Pravidelně vás informovala o tom, co se děje v ekonomice a na trzích s drahými kovy, kdy je vhodné nakoupit a kdy se vyplatí prodat.
 • Měla vyškolené poradce, kteří se o vše postarají a pomohou vám.
 • Zajistila stálý online přehled o spoření,  zakoupeném i předaném kovu.
 • Zaručila anonymitu investice.
 • Reportovala výsledky svého hospodaření např. v podobě Výročních zpráv
 • Měla kamennou kancelář, kde si můžete zakoupené slitky vyzvednout i osobně, sjednat si schůzku se svým poradcem nebo třeba i s vedením společnosti.

Na základě těchto informací si můžete sami udělat obrázek o solidnosti firmy, se kterou chcete spolupracovat. Česká firma Golden Gate toto vše splňuje, a proto jsem si ji, po pečlivém uvážení, vybrala ke spolupráci.  

Do jakých slitků a mincí můžete investovat

Nejčastěji obchodované slitky jsou o váze jedné unce = 1 Oz, což je 31,103 g. 

V Golden Gate můžete také investovat do slitků o váze:

1g, 2g, 5g, 10g, 20g, 50g, 100g a 250g.


Zlaté mince jsou velmi krásné, mají různé motivy a mohou tvořit celé sady.

Nakupovat je můžete o váze  1 Oz, 1/2 Oz, 1/4 Oz.

Do jakých slitků nebo mincí byste měli investovat, je velmi individuální. Záleží to nejen na výši zamýšlené investice, výši měsíčního spoření, ale zejména na tom, z jakého důvodu chcete peníze do zlata uložit.

Zda je vaším cílem ochránit majetek, vytvářet si rezervu na důchod nebo třeba zabezpečit potomky. Také je důležité, za jak dlouho budete potřebovat zlato směnit zpět na peníze a mnoho dalších faktů. 

Napište mi nebo zavolejte a vše probereme osobně.

Spolupracuji se společností Golden Gate

Vytvořeno pro ty, kteří chtějí bezpečně uložit své peníze  (c) 2018