Měním peníze na zlato


Bořím mýty o tom, že zlato a stříbro je jen pro bohaté.

Mým přáním je, aby každý měl alespoň kousek zlata.

   Kolik?  To už záleží jenom na velikosti nedůvěry v současný systém.

Jak jsem ke zlatu a stříbru přišla

Asi nejčastější otázka, kterou v poslední době dostávám.

Odpověď je jednoduchá - řešila jsem vlastní finance

Před několika lety jsem se začala více zajímat o ekonomiku a finance. O to,  jak stát, fondy, banky a pojišťovny s penězi vlastně hospodaří. To, co jsem zjistila, mě vůbec neuklidnilo, naopak. Jako rodina už léta ukládáme peníze do různých finančních produktů včetně pojištění a spoření, a to i toho penzijního. Když jsem zjistila, jak během posledních 20ti let jenom díky inflaci klesla hodnota peněz (skoro o 50%!) a že úroky klesly tak moc, že už nepokryjí ani inflaci a veškeré účtované poplatky, tak se mi to vůbec nelíbilo. Moje úspory zkrátka neměly zdaleka takovou hodnotu,  jakou jsem si myslela, že budou po poctivém spoření mít, to mě naštvalo a začala jsem hledat jiné možnosti. Mám to tak od dětství, když se mi něco nelíbí, hledám způsob, jak to změnit nebo udělat jinak.  

Moje představa byla taková - spořit a investovat tak, abych si za stejné peníze mohla i za 10, 20 let pořídit minimálně to, co dnes. Zkrátka, abych si i v budoucnu, třeba v důchodu, mohla dovolit stejnou životní úroveň jako dnes. Což od státního důchodu a penzijního připojištění můžu očekávat jen těžko. Čísla to říkají celkem jasně. 

Zjistila jsem, že mám v podstatě tři možnosti - nemovitosti, finanční produkty a zlato a stříbro. Všechny tyto investice jsou fajn, mají svoje plusy a mínusy, ale pochopila jsem, že každou z nich musím vlastnit ve správný čas a pak si jí také ve správný čas zbavit, prodat ji a vyměnit za jinou. Zkrátka, že si celý život se stavebním spořením nevystačím. 

Zdravý selský rozum

Pochopila jsem, že teď je ten správný čas na zlato a stříbro. Navíc zlato čas už mnohokrát prověřil. Už tady dobře funguje několik tisíc let, zatímco peněz a měn se tady za tu dobu vystřídalo stovky. Historie se opakuje a stačí použít zdravý selský rozum, aby si člověk udělal představu o tom, co bude pravděpodobně následovat. 

Dává mi smysl mít kromě účtu, spoření, podílových fondů, nemovitostí ... také fyzické zlato a stříbro. I světové banky ho v posledních letech ve velkém nakupují a zajišťují si tak svoji hodnotu zásobou "opravdových peněz". Proč to od nich jednoduše neokopírovat? Proč neinvestovat peníze do stejných věcí jako ti, co "vládnou světu"? Banky moc dobře vědí, co dělají a co přežije všechny změny!

Dnes je zlato a stříbro dobře dostupné, a to formou spoření. Bohužel většina lidí o této možnosti nemá tušení. A právě to je pro mě velkou motivací. Mým cílem je dát co nejvíce lidem vědět, že zlato a stříbro tady je i pro ně. Protože právě lidé, kteří myslí na svoji budoucnost a spoří, jsou vždycky těmi, kdo o svoje peníze v době krize, státních a bankovních změnách přijdou.

Pro mě je rozhodování o penězích jednoduché, stačí si odpovědět na dvě otázky: 

"Je stát dobrý hospodář?",  "Je rozumné svěřit mu veškeré moje peníze?".  Za sebe říkám: "Ne, není."  A proto dělám to, co dělám.

Nejčastěji řeším 

Každý máme jinou představu o tom, proč chceme spořit a investovat peníze. Většinou s klienty řeším minimálně jeden z následujících šesti důvodů:

  • přípravit a zabezpečit se na důchod
  • spořit na bydlení, tvořit si rezervu k hypotéce
  • spořit dětem na studia nebo do začátku jejich samostatného života
  • vytvořit si rezervu "Co kdyby..."
  • vydělat
  • uložit peníze anonymně, mimo bankovní systém
  • věnovat zajímavý dárek, nejčastěji mince, k různým výročím - narození miminka, svatba, maturita, promoce, narozeniny...

Pokud máte jiný důvod, který vám nedá spát, sem s ním. Probereme detaily a vymyslíme řešení. 

Zlata není nikdy dost

Moje kolegyně říká: "Zlata není nikdy dost" a má pravdu, a proto mám zlata trochu víc ... 🙂

Kromě mých tří synů je to i fenka Goldie. Jméno ji vybral můj nejmladší syn a musím uznat, že ho vybral velmi trefně, protože ona je Zlatíčko. Nejen barvou, ale i povahou. Je to parťačka, kterou můžu vzít všude, kam jenom pes může - na túru po horách, na běžky, na procházku městem, do restaurace, na kávu do cukrárny, někdy i na pracovní schůzku ...

Procházka s tímhle chlupatým "Zlatíčkem" je nejlepší způsob, jak si vyčistit hlavu a dobít energii na prodej toho pravého investičního zlata. 🙂

 

Tohle živé "Zlatíčko" koupit nelze, ale investiční zlato a stříbro vám koupit pomohu, abyste mohli také tak klidně spát. 🙂

Spolupracuji se společností Golden Gate

Vytvořeno pro ty, kteří chtějí bezpečně uložit své peníze  (c) 2018